mike-motivationMotivasyonumuz, hedeflerimize ulaşırken karşımıza çıkan durumları zihnimizde büyütmeden, onların üstesinden gelme yeteneğimiz ve gücümüzdür.

Bugün alacağı hayırların normal olduğunu kabul eden ve çıkartacağı derslerle bu hayırların üstesinden gelme gücünü kendinde bulan bir satışçıyı motivasyonu yüksek bir satışçı olarak tanımlarız. Aynı şekilde, lise yıllarında tanışmak için kızların yanına giden ve alacağı hayırları yarın evete çevirebileceğine inanan birinin de grup içinde benzer şekilde sıyrıldığını görürüz.

Bizim ve olayların üstesinden gelme gücümüzün arasında duran en büyük engelse çocukluğumuzdan beri başarısızlığın kötü birşey olduğunu bize fısıldayan içimizdeki beklentili ebeveyn sesimizdir. Bu sesin seviyesini azaltmadığımız sürece korku ve başarısızlık bariyerinin arkasında ki güvenli ve kazançlı bölgeye ulaşmamız mümkün olmayacaktır.

Motivasyonunuzun düşük olduğunu hissediyor ve kendinizi motive etmek mi istiyorsunuz? En güzel yolu korktuğunuz bir şey bulun ve deneyin… bakın neler olacak…