Hakkımda

BurçUygurmen, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat ve UC Berkeley CRM içerikli Proje Yönetimi programlarını bitirdikten sonra Amerika ve Türkiye’de Siemens, Abbate, BosSA, Davidoff, Diageo gibi şirketlerde yurt içi ve yurt dışı satış/pazarlama pozisyonlarında görev aldı. Son olarak yönetici olarak çalıştığı Diageo’da kendine bağlı mağaza çalışanlarına eğitimler vermeye başlayarak çalışan eğitimi konularında kendini geliştirdi.

2012 yılında duygulara hitap ederek eğitimde farkındalıklar ve davranış değişiklikleri yaratmayı hedeflediği Praktika ‘yı kurdu ve 2013 yılında IIMP® (International Institute for Marketing Professionals) Amerika Başkanı Profesör Stein ile Duygulara Hitap Etme ve Satın Alma Davranışları üzerine çalışmaya başladı.

Uygurmen ‘in kurduğu Praktika Eğitim, 2015 yılında, 192 ülkeden akademisyen ve pazarlama profesyonellerinin bir araya geldiği Türkiye’de ki tek IIMP® lisanslı eğitim merkezi halini adı.

Uygurmen, 2014 yılından beri Harvard Business Review Türkiye‘de Müşteri Deneyimi ve Satın Alma Davranışları üzerine yazmakta; 2014 Şubat ayında da Amerika’da çıkan ve Amazon ve Barnes&Noble üzerinden de sunulan “Achieve Your Own Emotional Branding” isimli bir de kitabı bulunmaktadır.

İÇERİK VE TASARIM ORTAKLIKLARI

securedownload Profesör Stein, 192 ülkeden danışman üyelerin INTERNATIONALLY ACCEPTED MARKETING STANDARDS™ (IAMS) oluşturmak için bir araya geldiği International Institute of Marketing Professionals (IIMP®)’da Amerika başkanı olarak görev almaktadır.

2009’dan bu yana sanatçı ve sporculara kişisel markalaşma danışmanlığı yapmakta; 1988’den bu yana da Berklee College’da dersler vermektedir. Farklı kültürlerde markalaşmanın etkileri alanında doktora çalışmalarının yanı sıra kariyerini konuşmacı, danışman ve yazar olarak sürdürmektedir.